My Motto

Be compassionate to the needy, Neither squander wealth nor hoard it. Never lose your sense of shame, if questions are asked of you, answer them frankly but do not ask too many yourself. Be manly and of good cheer. Never kill a foe who is begging for mercy and be ever loyal in love

Own your own way

Do Not Go Where The Path May Lead, Go Instead Where There Is No Path And LEAVE a TRAIL ....
By R. Waldo Emerson

Tuesday, March 20, 2012

Duygusalım... Herşeye Rağmen

Öğretmenlik nedir gerçekten bilmiyorum.Bize üniversite öğrettikleri şey ile bizim yaptığımız şey arasında bu kadar fark olmamalıydı. Gene sorun, gene sıkıntı yaşadım bugün o iki güzel sınıfımla; 11-C ve 9-C. Öğrenciler gerçekten çok zorluyorlar ve dersi dinlememek için ellerinden geleni yapıyorlar ama her şeye rağmen birilerine bir şeyler öğretebildiğimi görebiliyorum bu da bana teselli oluyor. Dün akşam "'Peki' bütün küfürlerin anasıdır." adlı blogda dinlediğim türkü beni ziyadesiyle etkiledi ve şimdi gene onu dinliyorum. Gerçekten ruhumun arındığını hissediyorum nedendir bilmem beni oldukça rahatlattı. Blog sahibi Serapus arkadaşa çok teşekkür ederim. HAA bu arada türkünün adı "Magusa'ya Vardım".

Çocuklara kıyamıyorum ya eşekler bugün gene kopya çekiyorlardı görmediğimi sanıyorlar ama her şey o kadar net gözüküyor ki neyse gene de alıp işlem yapmadım sadece kopya kağıtlarını aldım. Yazı yazmayı gerçekten özlemişim. Derdimi kimseye anlatmak zorunda değilim sessiz kağıtlar yada sayfalar beni usulca dinliyorlar nasıl olsa, bu da bana yeter.

Eşim, Canım hamile olduğu için dayanamıyor uyuyor eve gelir gelmez, zaten ara sıra yemek yapabiliyordu şimdi hiç yapamıyor. Canımıniçi ya. Bende eve akşamları geç saatlere kadar çalıştığım için geç gidiyorum kızcağız beklemekten yoruluyor ve sonunda uyku galip geliyor.

Günler hala böyle gelip geçmeye devam ediyor. Şu aralar aklımda bir araba almak var aşkımla doktora gidip gelirken çok zor oluyor hele bide doğum yapınca iyice zorlanacağız. Zaten çocuk beni fazlasıyla korkutuyor, nasıl olacak bilmiyorum. Rabbim neyler, neylerse güzel eyler demiş atalarımız. Ben Rabb'ime güvenirim, kendimi ona teslim ederim, ondan geleceklere boynumuz kıldan ince. Allah'ım sen bize hayırlısıyla sağlıklı senin yolunda gidecek bir evlat nasip et. Amin.


Şuan yapmayı istediğim şey şu binadan çıkıp gidip Kız Kulesinin karşına geçip saatlerce sessizce sedasızca oturmak deniz olduğu yerde dururken Kız Kulesinin akıp geçtiğini izlemek. Ahhhhh ahhhhhh.

No comments:

Post a Comment

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Mevlana


...
Üzülme, dert etme can.
Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan,
yürüyebiliyorsan ne mutlu sana.
Elinde olmayanları söyleme bana.
Elinde olanlardan bahset can.
Üzülme.
Geceler hep kimsesiz mi geçecek?
Gidenler dönmeyecek mi?
Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede veya bir bahar sabahında karşına çıkmış.
Bil ki, güzellikler de var bu hayatta.
Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
Hüzün olgunlaştırır,
Kaybetmek sabrı öğretir.

My Dear ISTANBUL

My Dear ISTANBUL